3057L-1-151
Part Number:
3057L-1-151
Description:
TRIMMER1-1/4" RECT 150 OHM
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±5%