3059L-1-103M
Part Number:
3059L-1-103M
Description:
TRIMMER 10K OHM 1W WIRE LEADS
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%