3290P-1-200
Part Number:
3290P-1-200
Description:
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
1W
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%