3290W-1-222
Part Number:
3290W-1-222
Description:
TRIMMER 2.2K OHM 1W PC PIN TOP
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2.2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%