3292L-1-103M
Part Number:
3292L-1-103M
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W WIRE LEADS
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%