3250W-66-103
Part Number:
3250W-66-103
Description:
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.500" x 0.220" Face (12.70mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%