3057Y-1-251
Part Number:
3057Y-1-251
Description:
TRIMMER 250 OHM 1W PC PIN SIDE
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
250 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%