3345W-1-502
Part Number:
3345W-1-502
Description:
TRIMMER 5K OHM 1W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.525" x 0.450" Face (13.34mm x 11.43mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%