3082P-1-201LF
Part Number:
3082P-1-201LF
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.3W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.150" x 0.115" Face (3.80mm x 2.92mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%