3059J-1-303MLF
Part Number:
3059J-1-303MLF
Description:
TRIMMER 30KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
Mounting Type :
Panel Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±10%