3252L-1-305LF
Part Number:
3252L-1-305LF
Description:
TRIMMER 3M OHM 0.75W WIRE LEADS
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
3 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.500" x 0.187" Face (12.70mm x 4.75mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%