3059J-1-103LF
Part Number:
3059J-1-103LF
Description:
TRIMMER 10KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±10%