78SR10KLF
Manufacturer:
TT Electronics / BI Technologies
Part Number:
78SR10KLF
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 10KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
Manufacturer :
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Turns :
22
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±10%