3262P-1-201LF
Part Number:
3262P-1-201LF
Description:
TRIMMER 200OHM 0.25W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.185" Face (6.35mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%