PVF2A204A1AR03
Part Number:
PVF2A204A1AR03
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.001W J LEAD
Power (Watts) :
0.001W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±30%