3339S-1-204LF
Part Number:
3339S-1-204LF
Description:
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.320" Face (9.53mm x 8.13mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%