PV12T103A01B00
Part Number:
PV12T103A01B00
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.299" x 0.354" Face (7.60mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%