ST-7ETA102
Part Number:
ST-7ETA102
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%