PV12P200A01B00
Part Number:
PV12P200A01B00
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.299" Dia (7.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%