78PR50LF
Part Number:
78PR50LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
1W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.250" x 0.195" Face (31.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%