78PR250KLF
Part Number:
78PR250KLF
Description:
TRIMMER 250K OHM 1W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
1W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.250" x 0.195" Face (31.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%