43WR50LFTB
Part Number:
43WR50LFTB
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.162" x 0.125" Face (4.12mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%