83YR20KLF
Part Number:
83YR20KLF
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W J LEAD SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.270" x 0.200" Face (6.86mm x 5.07mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%