3269W-1-154
Part Number:
3269W-1-154
Description:
TRIMMER 150K OHM 0.25W GW TOP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
150 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%