3223W-1-200
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3223W-1-200
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.125W J LEAD TOP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
11
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
20 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%