3299Z-1-103
Part Number:
3299Z-1-103
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.395" x 0.240" Face (10.03mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%