43WR20LFTR
Part Number:
43WR20LFTR
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.125W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.161" x 0.125" Face (4.10mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%