3266P-1-500LF
Part Number:
3266P-1-500LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.174" Face (6.35mm x 4.42mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%