3266P-1-254LF
Part Number:
3266P-1-254LF
Description:
TRIMMER 250K OHM 0.25W PC PIN
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.174" Face (6.35mm x 4.42mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%