44WR50LFTB
Part Number:
44WR50LFTB
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.190" x 0.154" Face (4.83mm x 3.91mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±20%