44JR10KLFTB
Part Number:
44JR10KLFTB
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.198" x 0.190" Face (5.03mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%