3009P-1-100ZLF
Part Number:
3009P-1-100ZLF
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.75W PC PIN SIDE
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.354" x 0.190" Face (8.98mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%