44JR50LFT13
Part Number:
44JR50LFT13
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.198" x 0.190" Face (5.03mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±20%