SM-43A103
Part Number:
SM-43A103
Description:
TRIMMER 10KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Number of Turns :
5
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±10%