3266W-1-123
Part Number:
3266W-1-123
Description:
TRIMMER 12K OHM 0.25W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
12 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%