PVG5A500C03B00
Part Number:
PVG5A500C03B00
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%