3223J-1-500E
Part Number:
3223J-1-500E
Description:
TRIMMER 50OHM 0.125W J LEAD SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Number of Turns :
11
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%