ST-5ETR203
Part Number:
ST-5ETR203
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.266" x 0.236" Face (6.75mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%