3386H-1-103T
Part Number:
3386H-1-103T
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Finger Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%