ST-5ETX101
Part Number:
ST-5ETX101
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.25W GW SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.236" x 0.169" Face (6.00mm x 4.30mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%