66XR50KLF
Part Number:
66XR50KLF
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.410" x 0.200" Face (10.41mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%