66XR10KLF
Part Number:
66XR10KLF
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.410" x 0.200" Face (10.41mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%