66WR200LF
Part Number:
66WR200LF
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.200" Face (9.53mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%