3362P-1-304TLF
Part Number:
3362P-1-304TLF
Description:
TRIMMER - 1/4IN SQ ST CERMET
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
300 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%