84XR200LFTR
Part Number:
84XR200LFTR
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.290" x 0.250" Face (7.37mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%