3009P-1-303
Part Number:
3009P-1-303
Description:
TRIMMER3/4" RECT 30K OHM
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.354" x 0.190" Face (8.98mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%