3269X-1-224LF
Part Number:
3269X-1-224LF
Description:
TRIMMER 220K OHM 0.25W GW SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
220 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%