CT-9EW500
Part Number:
CT-9EW500
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.378" x 0.217" Face (9.60mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%