PV36X205C01B00
Part Number:
PV36X205C01B00
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%