CT-6EF101
Part Number:
CT-6EF101
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN BACK
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.413" Dia (10.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%